Zemin Kauçuk Levha

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı zeminde oluşan sesleri ve titreşim kaynaklı gürültüleri engellemek için yapılan ses yalıtım uygulamasıdır. Parke altı, şap altı veya fayans altlarında es geçişlerinin engellenmesi için zemin ses yalıtım malzemeleri kullanılarak istenilen verim alınır. Zemin ses yalıtımı alt kata giden seslerin engellenmesi için yapılmalıdır. İnşaat akustiği sırasında malzemelerin kullanılması sizi de maliyetten kurtarabilir. Ancak bina hazır ise bunun için zemine uygun malzeme önermekteyiz. Teknik bilgi almak için uygulama ve satış ofisimizle görüşebilirsiniz.

Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri

Darbe ve titreşimli ayak sesi gibi ses dalgalarını önlemek adına mantarlı kauçuk levha, kauçuk şilte, kauçuk tabanlı akustik halı veya karo halı kullanabilirsiniz. Ancak konuşma müzik sesi gibi hava oluşumlu sesler için epdm ses yalıtım bariyeri ve süngerpanda beraberinde kullanılır.

Zemin Kauçuk Levha

Zemin kauçuk levha ses geçişlerini engelleyen titreşim emici zemin ses izolasyon malzemesidir. Zemine direk veya şap ve parke altına da uygulanabilir. Ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılan zemin kauçuk levha ısı yalıtımına da katkıda bulunur. Güçlü bir ses yalıtımı sağlanmak isteniyorsa zemin kauçuk levha ile birlikte süngerpan kullanılmalıdır.

Zemin Mantarlı Kauçuk Şiltesi

Mantar şilte granül mantardan işlenerek elde edilen ses izolasyon malzemesidir. Zemine uygulanan mantar şilte parke ve şap altına da uygulanabilir. Titreşim kaynaklı sesleri yada rahatsız edici gürültüleri engellemek amacıyla kullanılan mantar şilte ses yalıtımının yanında ısı yalıtımına da katkı sağlar. Ses yalıtımında yüksek performans sağlar.

Kauçuk Tabanlı Akustik Halı

kaucuk-tabanli-akustik-hali
Titreşim kaynaklı seslerin engellenmesi için kullanılan kauçuk tabanlı akustik halı pvc tabanı sayesinde zeminde kaymaz. Akustik düzenleme de sağlayan kauçuk tabanlı halının renk seçenekleri mevcuttur. Yanmaya karşı dayanıklıdır. Nemden etkilenmez, küflenmez ve uzun süre temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Kauçuk tabanlı halı duvardan duvara yapıştırıcı ile yapıştırılır.

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri

epdm-agir-ses-bariyeri
Titreşim nedeniyle zeminde oluşan seslerin engellenmesi için kullanılan epdm ses bariyeri ses kesici bir malzemedir.. Güçlü seslerin kesilmesi gereken mekanlarda epdm ses bariyeri sık bir şekilde kullanılır. Epdm ses bariyeri iki akustik sünger arasına konularak kullanılan ses izolasyon malzemesidir. Jeneratör odaları, müzik odaları, makine daireleri vb. gürültülü mekanlarda kullanılır.