Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı Nedir?

Ses yalıtımı bulunduğunuz ortamı diğer ortamlardaki seslerden arındırmaktır. Neden diyecek olursanız bulunduğunz ortama ses yalıtımı yaparsanız eğer dış ortamdaki ses kirliliklerinden arınmış olursunuz. Bu da bizim daha sağlıklı ve daha verimli bir hayat sürmemizi sağlar. Günümüzdeki ses kirliliklerine bakacak olursak eğer ses yalıtımı zorunlu hale gelmiş diyebiliriz.

Ses Yalıtımı Uygulamalarımız

Müşterilerimiz genel olarak alt veya üst komşudan gelen seslerden rahatsız olduklarını söylemektedir. Bunun yanısıra da yan odadan gelen seslerden rahatsız olan müşterilerimizde vardır. Biz tavan izolasyonu, zemin izolasyonu, duvar izolasyonu yapmaktayız. Günümüz binalarında sesler dışardan içeriye ve içeriden dışarıya rahatlıkla geçmektedir. Bu ses problemlerini çözmenin yolu da ses yalıtımından geçmektedir. Ses yalıtımı dışarıdaki sesleri dışarıda içerideki sesleri de içeride bırakmaktadır.

Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı duvar, tavan ve zeminlerde yapılmaktadır. Bu uygulamalar için farklı ses kesici malzemeler mevcuttur. Süngerpan, epdm ses bariyeri gibi malzemeler ile tavan ve duvarlarda, titreşim emici kauçuk ve mantarlı kauçuk gibi malzemeler ile zeminde ses yalıtımı sağlanmaktadır. Sizde ses yalıtım uygulaması yaptırmak istiyorsanız bize ulaşarak malzeme temin edebilir ve uygulamasını tecrübeli ekibimize yaptırabilirsiniz. Ses yalıtım uygulamaları duvar, tavan ve zeminde kullanılan ses yalıtım malzemeleri ile yapılan uygulamalardır. Ses geçişlerini önlemek, akustik ortam sağlamak, titreşimli sesleri engellemek için yapılan uygulama çeşitleri vardır. Bu uygulamalarda kullanılabilecek ses yalıtım süngerleri ve diğer ses yalıtım malzemeleri ile %90 a varan oranlarda ses yalıtımı sağlanabilir.