Ses Yalıtım Süngeri

Yanmaz Akustik Ses Yalıtım Süngerleri

Piramit Sünger, Yumurta Sünger, Labirent Sünger, Spesiyal Sünger ve Düz olarak farklı modelleri bulunan bu süngerler ses kesmekten ziyade yankıyı kesmekte kullanılmalıdır. Aksi takdirde iyi bir verim alınmaz. Siyah renkte üretilir ancak hem yankı ortadan kalksın hemde renkli şık bir görüntü meydana gelsin istiyorsanız yüzeylerine flok kaplamada yapmaktayız. 50 Standart olmak üzere 70 ve 90 DNS özel olarak yoğunluk verilebilir. Ürün detayları için lütfen kendi ürün sayfalarına göz atınız veya iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşınız.

Ses Yalıtım Süngeri İki Grupta İncelenebilir.

Birincisi İstenmeyen veya rahatsız edici seslere yönelik ses yalıtım süngerleri ve diğeri akustik düzenleyici ses emici akustik ses yalıtım süngerleridir. Ses kesici süngerler bondeks süngerpan ve epdm bariyer ile birlikte uygulanırlar. Yüksek frekanstaki sesleri dahi engellemede üstün performans sağlarlar. Evinizde komşularınıza karşı ofislerde iş performansını arttırmak amacıyla sakin bir ortam yaratmak için ses yalıtım süngeri kullanabilirsiniz.

İkincisi akustik süngerler ses yalıtımı sağlarlar ancak bellir bir dereceye kadardır, genel kullanım amaçları ortam akustiğini ses emici özelliği ile düzenlemek ortamdaki yankı ve eko yu engellemek amaçlıdır. Ses Yalıtım Süngerleri farklı amaçlarda kullanılabilmektedir. Ortamda oluşan yankıyı veya ortam arası ses geçişlerini engellemek için birçok ses yalıtım malzemesi mevcuttur. Müşteri talebine göre istenilen ölçü ve ebatlarda da üretilebildiği için özel projeler içinde ürünlerimiz bulunmaktadır.

Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaya karşı alev geciktirici yapısı ile mükemmel ses yutum değerlerine sahip, yüksek performanslı akustik köpüktür. Ses yutma performansı çok iyi olan bu ürün, yüksek hava hızlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz.

Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger

Untitled-TurboCollage-Exported-Imabbbge
Akustik süngerler yüksek sesi kesebilme özelliğine sahip olmadığından farklı ses yalıtım malzemeleriyle desteklenerek ses kesim performansı artmaktadır. Yanmaz poliüretan köpük altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emiş gücünü mükemmel kılar.

Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri

Bariyerli Süngerler iki sünger arasına epdm kauçuk ses yalıtım bariyerinin lamine edilmesiyle oluşturulur. Ses frekansına göre süngerpanların tek tarafına da uygulanabilir. Bu şekilde yapılan izolasyon çalışması ile yüksek ses tempolarının kesintisinde etkili performanslar elde edilebilmektedir.

Bariyerli Ses Yalıtım Süngeri Kullanım Alanları;

Jeneratör Odası, Hidrofor Odası, Asansör Odası Ses Yalıtım Süngeri, Makine Dairesi Ses Yalıtım Süngeri, Kazan Dairesi Ses Yalıtım Süngeri, Stüdyo Odası Ses Yalıtım Süngeri, Tekno Motor Kabini Ses Yalıtım Süngeri, Daha detaylı teknik bilgi için İstanbul Merkez Şubemizi arayarak bize ulaşabilirsiniz.Ankara ve İzmir' de de bayilerimiz bulunmaktadır.

Rebonded Bondex Ses Yalıtım Süngerleri

Yoğun ses dalgalarına maruz kalınan ortamlarda yani gürültünün meydana geldiği bölgelerde kullanılır. Birinci sınıf ürünlerden elde edilen bondex süngerler sesin izole edilmesini sağlamaktadır. Sesin daha da yoğun olduğu alanlarda bondex sünger ile birlikte ağır bariyer kullanılabilmektedir. Bondex Süngerpanlar ses akustiğinin ve ortamdaki sesin giriş ve çıkışlarının engellenmesinde etkili rol almaktadır. Uygun keşif sonrasında müşteri talebine göre istenilen malzeme ile ses kesintisi sağlanabilmektedir.

Bondex Sünger

Rebonded bondex süngerpan ses yalıtım süngerleri açısından en yüksek ses kesim performansına sahip malzemedir. Mükemmel bir titreşim ve darbe önleyici yalıtım ürünüdür. Parke ve şap altlarında, alçıpan aralarında yoğun olarak kullanılan ve tercih edilir.

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli süngerpan, EPDM adındaki ses yalıtım bariyeri ile süngerpanın birleşmesiyle oluşur. Bu sayede çok daha etkili performans sergiler. Bu malzemeleri ayrı ayrı ele alıcak olursak süngerpan sıkıştırılmış ses yalıtım süngeridir. Ses kesici özellikte bir üründür.

Basotect Melamin Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Melamin süngerler antibakteriyel özelliğe sahip olması sebebiyle genellikle okul, hastane gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Yanmaz akustik sünger yüzey formlarının aynısını bu malzemede de üretmekteyiz. Aralarında ses yutumu olarak bir farklılık yok sadece zevkinize uygun tasarımı sağlayabilmek açısından ürün yelpazesi genişlemektedir. Görüntü önemli ise sizlerde yankı bulan kısımlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Basotect Sünger

Basotect süngerler orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

Basotect Piramit Sünger

Bakteri üretmez özel yapısı, şık tasarımı, yanmaz dokusu ile akustik ses artırımı ve ses yalıtım uygulamalarında sık tercih edilen bir malzemedir. Yüksek frekanstaki seslerin bariyerlisi tercih edilmelidir.

Akustik Ses Düzenleme Süngerleri | Dekoratif Akustik Sünger

Vicoustic flexi kare a50 sünger, basstrap, bass küpü, tekno touch sünger, zigzag sünger gibi birçok akustik malzeme üretimimiz bulunmaktadır. Farklı ebat ve modele sahip olmaları sayesinde isteğe göre konumlandırılır farklı sonuçlar ortaya çıkarılır. Genellikle müzik odası, stüdyo odası, sinema salonu gibi alanlarda kullanılsa da evinizin herhangi bir köşesinde bile bu süngerleri kullanarak hem yankıyı engeller hemde akustik düzen sağlamış olursunuz.

Bass Trap Akustik Sünger

Akustik bass trap süngerlerinin alçak frekans problemlerini gidermede en iyi çözümlerden biri olduğu kabul edilmektedir. Aynı zamanda sıklıkla diğer akustik düzenleme panelleri ile birlikte kullanılmaktadırlar.

Vicoustic Flexi A50 Sünger

Akustik kare süngerler, kayıt ve yayın stüdyoları gibi kritik ve hassas odalarda sıklıkla kullanılan akustik sünger çeşididir. Köşelerinden kablolar rahatlıkla geçebilir. Bu sayede ortama mimari bir hava katar.