Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Yalıtım Malzeme Çeşitleri Nelerdir?

Mantarlı Kauçuk ,Süngerpan ,Bariyerli Akustik Sünger,Zemin Kauçuk Levha, Heraklit Ahşap Yünü,Bariyerli Süngerpan, Kauçuk Tabanlı Akustik Halı,Ses Yalıtım Bandı, Bariyerli Akustik Süngerpan, Akustik Karo Halı, Aks Rapid Sünger Yapıştırıcı, Mantar Şilte, Epdm Ses Bariyeri

Akustik Sünger

Akustik Süngerler, akustik düzenleme sağlayarak ortama dekoratif bir görünüm katar. Poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerler farklı renk ve ebatlarda üretilebilmektedir. Çeşitleri; Yumurta Sünger, Labirent Sünger, Piramit Sünger ve Special Süngerdir.

Akustik Panel

Akustik kumaş kaplı panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. Masa seperatörü de temel anlamda masalar arası bölücü özelliğe sahiptir.

Bariyerli Akustik Sünger

Akustik süngerler yüksek sesi kesebilme özelliğine sahip olmadığından farklı ses yalıtım malzemeleriyle desteklenerek ses kesim performansı artmaktadır. Yanmaz poliüretan köpük altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emiş gücünü mükemmel kılar.

Bariyerli Bondex Sünger

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Arasına destekleyici bariyer geldiğinde sonuçlar mükemmele yakın olur.

Akustik Kapı

Akustik kapı ahşap ses yalıtım olarak tasarlanmış, ses geçirmez özelliğe sahiptir. Masif 50 mm kanat kalınlığı serenli, içinde ses kesici özel 2 çeşit şilte kullanılmaktadır.

Akustik Kabin

Akustik kabinlerde ses yalıtımı en üst seviyededir. Dışarıdan gelen sesleri içeriye, içeriden gelen sesleride dışarıya aktarmak. Tavan, zemin, ve kapı izolasyonlarının hepsii bir arada uygulanmıştır.

Basotect Sünger

Melamin köpüğünden üretilmiş sık gözenek yapılı, yüksek ısı ve ses yalıtım özelliğine sahip akustik düzenleme ve ses yalıtım ürünüdür. Yüksek yanmazlık ve sıcaklık dayanımı ile pek çok alanda kullanılır.

Akustik Kumaş

Panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir.

Ses Yalıtım Malzemeleri Nasıl Uygulanır?

Zemin malzemeleri parke ya da şap altında kullanılmaktadır. Mantarlı kauçuk parke altına serilerek kauçuk levha da şap altında uygulanmaktadır. Kauçuk tabanlı akustik halı ise zemine serilerek uygulanır. Sadece ek yerleri yapıştırılmaktadır. Süngerpan duvar ya da tavanda mevcut duvarın yüzeyine yapıştırılarak uygulanır. Daha sonrasında çelik ya da ahşap karkasile 5 cm hava boşluğu oluşturulacak alçıpan ile üzerine kapatılır. Gerekli görülürse zemin uygulamalarında da kullanılabilir. Ses yalıtım bandı ise yardımcı malzeme olarak kullanılır. Aks rapid sünger yapıştırıcısı akustik süngerleri yapıştırmak için kullanılmaktadır. EPDM ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses kesici malzemedir.Duvar yada tavan uygulamalarında 2 alçıpan arasında uygulanmaktadır.Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerekte uygulanabilir. Zemin uygulamalarında parke altında da kullanılabilir. Bariyerli ses yalıtım süngerleri özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır.

Epdm Ses Yalıtım Bariyeri

Ağır epdm bariyerler yüksek yoğunluğa sahip ses izolasyon malzemesidir. Ses yalıtım süngerleri ile birlikte de kullanımı mevcuttur. Ses yalıtım değerlerine pararlel olarak ürün güçlendirilmektedir.

Kauçuk Mantar Levha

Mantarlı kauçuk levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

Ses Yalıtım Bandı

Ses yalıtım bandı; sünger izolasyon bant üretiminde, poliüretan, PVC, polietilen, EPDM ve EVA gibi malzemeler kullanılır. Kullanım amacına uygun olarak yapışkansız, tek taraflı veya çift taraflı yapışkanlı olabilir

Akustik Sünger Yapıştırıcısı

Sünger yapıştırıcısı sprey tabanca ile yada fırça ile sürülür. Uygulaması oldukça basittir. Sprey ile veya fırça ile duvara sürülür ve üzerine akustik sünger yapıştırılır. Bir süre beklendikten sonra bırakılır.