Evlerde Ses Yalıtımı

Evlerde Ses Yalıtımı

Diğer bir konu evde müzik odası, sinema odası gibi yüksek seviyeli seslerin çıkabileceği mekanlar için ses yalıtımı ve akustik sağlamaktır. Eğer bir bateri olucaksa, zeminde mutlaka titreşim önleyici ürün kullanılmalıdır. Tabi alt katınızda yaşayan komşularınız varsa yapılmalıdır. Bunun dışında piyano, gitar gibi diğer enstrümanlar ve sinema odası için içerideki akustiği sağlamak yani sesi öldürmeyip ortam ses kalitesini yükseltmek önemlidir. Öncelikle mutlaka tüm duvarlar yüksek frekanslı ses kesici bariyerli süngerpan dediğimiz ürünler ile kaplanıp yüzeye alçıpan çekildikten sonra akustiği sağlamak adına akustik sünger veya akustik panel ile kaplandıktan sonra işlem tamamlanmış olucaktır. Evlerde m2 ölçütüne göre stüdyo, müzik odası uygulaması yapabilmekteyiz.

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev sinema odası gürültülü olacağından dolayı ses yalıtımı yapılması gereken mekanlar arasındadır. Çevredeki insanları gürültü nedeniyle rahatsız etmemek için bu uygulama gereklidir. Ayrıca dışarıdan gelecek seslerinde sizi rahatsız etmemesi için ses yalıtımı yapılmalıdır. Ev sinema odasında seslerin kaliteli gelmesi için akustik süngerler sayesinde mekan akustiği sağlanır. Akustik düzenleme eko, yankı, uğultu gibi ses problemlerini çözümler ve seslerin daha kaliteli gelmesini sağlar. Çok güçlü bir ses yalıtımı sağlanmak isteniyorsa ses kesici süngerler yada bariyerli süngerler kullanılır. Ev sinema odasında kimseyi rahatsız etmeden ve rahat bir ortamda kimseninde sizi rahatsız etmediği bir şekilde film seyretmek için ses yalıtımı uygulaması yaptırılması gerekmektedir. Ses kesici süngerler yada bariyerli süngerler ile ses yalıtımı sağlanır. Seslerin daha kaliteli gelmesi sağlanır. Ev sinema odasında uğultu gibi ses problemleri engellenir. Huzurlu bir ortamda film seyretmeniz için ses yalıtımı uygulaması yaptırmanız gerekir. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Ev Sinema Salonu

Ev Sinema Salonu

Ev Müzik Odası Ses Yalıtımı

Ev müzik odası ses yalıtımı yapılması gereken mekanlar arasındadır. Ortak yaşam alanlarının artması nedeniyle çevreye gürültülerden dolayı rahatsızlık vermemek için evinizde müzik odanıza ses yalıtımı uygulaması yaptırmanız gerekmektedir. Ses kesici süngerler, süngerpan yada bariyerli süngerler kullanılarak ses yalıtımı sağlanır. Dışarıdan içeri ve içeriden dışarı ses geçişleri ses yalıtımı uygulaması sayesinde engellenmektedir. Evinizde kimseyi rahatsız etmeden müzik odanızda çalışma yapabilmek için, müzik odasında ses yalıtımı olmalıdır. Müzik odasında akustik düzenlemede gereklidir. Akustik süngerler kullanılarak ortam akustiği düzenlenir ve seslerin daha kaliteli gelmesi sağlanır. Müzik odasında bir bateri varsa zemine titreşim engelleyici ürünler ile ses yalıtımı sağlanması gerekmektedir. Müzik odasında eko ve yankı gibi ses problemlerinizde engellenmesi için akustik düzenleme gerekir. Bize ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Müzik Odası

Ev Müzik Odası