Duvarlar Arası Ses Yalıtımı

Duvarlar Arası Ses Yalıtımı

Binanın yapı durumuna bakılarak yapılmalıdır. Gereksiz maliyetten kurtulmak için uygun malzeme seçimi yapılır. Ev, sinema salonu, stüdyo odası, jeneratör dairesi ve daha birçok alanda ses izolasyonu sağlanabilir.

Duvarlar Arası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Duvarlar bina yapımında kullanılan malzemelere göre uygun yalıtım ürünleri kullanılır. Çoğunlukla yapılar yalıtımsız ve gaz beton gibi sesi çok geçiren malzemelerden yapıldığı için uygulama detayı artar. Yüksek yoğunluk ve kalınlıkta ses kesici süngerpan, hava boşluğu bırakmak için ahşap karkas veya çelik galvaniz profil, yüzeyi kaplamak için alçıpan, epdm ses yalıtım bariyeri ve akustik ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Akustik kaplama malzemeleri kullanılmak zorunda değilsiniz ses kalitesini arttırmak yani ses kaydı yapılan ortamlarda sesin yankı bulmasını engellemek adına yapılır. Aşağıdaki bilgiler bu işten hiç anlamayan bir kişinin dahi ,çok net anlaması için,yalın bir dille düzenlenmiştir.Üst katta yürürken,çocukları koşarken,dolapların kapağını açıp kapattığında yan komşunuz tv seyrederken,müzik dinlerken Siz dinlenmek ve huzur bulmak istiyorsunuz ,ama maalesef böyle bir şey imkansız. Ve siz artık bir sinir hastasısınız veya adayısınız.Keşke bu eve hiç taşınmamış olsaydım diyorsunuz ! Öncelikle yukarıda yazılanları unutmayın,sadece komşunuz suçlu değil. Binanın suçu daha fazla. Ses sizi öyle duruma getirir ki,bu normal sesleri bile,sanki kasten yapıyorlar gibi gelir bir süre sonra size ! O yüzden önce komşunuzla iyi geçinin,onunla empati kurun.Tek suçlu o değil unutmayın.Siz aynı kaderi paylaşıyorsunuz. Adli makamlara başvurmak,inanın,sizi dahada üzmekten başka bir işe yaramayacaktır.Eğer bu sesi yapan iş yeri ise,hemen sonuca gidersiniz.

Duvarlararası Ses Yalıtımı

Duvarlararası Ses Yalıtımı

İZOLASYON MU YAPACAKSINIZ..!

Öncelikle şunu unutmayın, diyelim ki ;yatak odanızın bir duvarı yan komşunuzun odası ile bitişik veya üst kattan çok ses geliyor. Burada, lokal olarak o tek duvara veya tavana izolasyon yapmayı düşünmek ve sesin tamamen kesilmesini beklemek inanın hayal olacaktır. Bunu yaparım diyen firmaya ustaya kesinlikle güvenmeyin.Ne kadar para öderseniz ödeyin,dünyada böyle bir ürün yok.! Ses izolasyonu proje ile yapılır,göz kararı ile yapılmaz. Sesi tamamen ıslah etmek ucuza mal olmaz,çok az ücretler ödeyerek sesi keseceğinize başından kendinizi inandırırsanız,sonuç hayal kırıklığı olacaktır.