Dublaj Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Dublaj ve Kayıt Odası

Kurgu odası olarak adlandırılır dublaj odasında önemli olan iki faktör ses yalıtımı ve akustiğidir. Endirekt seslerin dublaja gelmemesi için tek yönlü mikrofonların kullanılması tercih edilir ve odanın ses yalıtımı bunun için önemlidir. Dublaj odasında akustik olmamalıdır sesin daha kaliteli kaydedilmesi için kuru ortamlar tercih edilir. Sesin emildiği yerler kuru olarak tanımlanır. Dublaj odasında mikrofonun hoparlör kuşatmasında olmamasına dikkat edilir.

Dublaj ve Kayıt Odası

Dublaj Kayıt Odası

Dublaj Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı Malzemeleri

Akustik vokal kabini yaptırmak istiyorsanız bunun için uygun kabin boyutu belirlenir. Ardından kabin içine akustik olmayan ama yüksek ses kesim gücüne ses yalıtım malzemesi kullanabilir. Zeminde mantarlı kauçuk levha, süngerpan ve kauçuk tabanlı akustik halı kullanılarak alt kata giden titreşimli ve hava oluşumlu sesleri engelleyebilirsiniz. Üst kata giden sesleri engellemek içinde ses kesici süngerpan ve epdm ses yalıtım bariyeri kullanabilirsiniz ancak arada hava boşluğu bırakmak gerekir. Akustiği sağlamak kendi zevkinize özel tasarım oluşturmak istiyorsanız bunun için seçenek bol. Akustik sünger ve panel modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Dublaj Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Uygulamaları yapabilmek ve yapılan uygulamanın uzun ömürlü kalıcılık sağlaması için en kaliteli, süngere zarar vermeyen sprey veya sıvı solid sünger yapıştırıcısı kullanılmalı. Bu ürünle her malzemeyi yapıştırabilirsiniz. 3 ve 15 kg tenekeler halinde bulunur. Alana yetecek kadar temin edebilirsiniz. Kutusu açıldıktan sonra 1 yıl süreyle kullanmaya devam edebilirsiniz. Malzemenin uygulanacağı alan kuru ve temiz olmalıdır. Yapıştırıcıyı malzemenin uygulanacağı alana sürüp ardından ürünü dayanıklılığına göre baskı uygulayıp işlemi sonlandırabilirsiniz.