Rebonded Bondex Süngerpan

Rebonded Bondex Süngerpan

Ses izolasyon süngerleri arasında tek başına kullanıldığında en iyi ses kesim oranına ulaşabileceğiniz ses yalıtım malzemesidir. Bunun sebeplerinden biriside yüksek kalınlık ve yoğunluklara sahip olmasıdır. İçinde bulunan malzemeler atık sünger parçaları olduğu için asıl maddenin birbiriyle sıkıştırılması sonucu daha etkili sonuç alınabilecek ses yalıtım malzemeleri ortaya koyarak yapmış olduğumuz ses yalıtım uygulamalarında en iyi performansları elde etmekteyiz.

Bondex Süngerpan Teknik Detayları

 • 100cm x 100cm (1 metre x 1 metre) plakalar halindedir.
 • 1 ve 5 cm arası kalınlıklarda üretilir.
 • 80 ve 180 DNS arasında farklı yoğunluklara sahiptir.
 • Atık sünger parçalarının sıkıştırılması ile elde edilir.
 • Küf ve nem tutmaz.
 • Kendinden yapışkanlı üretilebilir.
 • Bariyerli modelleri sayesinde daha ciddi oranda verim alınır.
 • Rebonded Bondex Süngerpan

  Rebonded Bondex Süngerpan

  Bondex Sünger Fiyatları

  Vermiş olduğumuz teknik özelliklere bakılarak metraja uygun fiyatlandırma yapılarak dönüş sağlanır. Sektörün en iyilerinden olan süngerpan yanmazlık ve akustik özelliğe sahip olmadığı için açık ortamlarda bırakılmamalı üzeri mutlaka osb, alçıpan veya akustik ses yalıtım malzemeleri ile kaplanmalıdır. Kullanıldığı ortamlar ses geçişlerinin engellenmesi istenen mekanlar olmalı.

  Rebonded Bondex Süngerpan Nasıl Uygulanır ?

  Süngerpanın düşük yoğunluk ve kalınlıkları için kendinden yapışkanlı modellerini kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken arka yüzeyinde bulunan yapışkan kağıdını çıkarıp ses geçişinin yaşandığı alana uygulamak. Eğer yüksek yoğunlukta bondex süngerpan kullanacaksanız akustik sünger yapıştırıcısı tercih etmeniz uzun ömürlü malzeme kullanımına olanak sağlar. Düşme yapmasını engellemek için mutlaka kaliteli yapıştırıcı tercih edin. Sıvı solid bazlı yapıştırıcımızı temin ederek uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yapıştırıcının hepsini kullanacaksanız tenekenin ağzının kesip rulo fırça yardımıyla yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı alana sürüp ardından süngerpanı uygulayabilirsiniz. Yapıştırıcının kokusuna uzun süre maruz kalacaksanız maske takmanızda fayda var. Bir önemli not daha sünger aralarında kesinlikle boşluk kalmamalı.